Історія Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 33

  У післявоєнний період зростав та розбудовувався наш Херсон. Там, де за межею міста знаходився степ, зелені поля, городи, почали будувати новий житловий масив – Північний, в якому селилися трудящі заводу імені Петровського, одного з найстаріших підприємств.
  Зростало селище, разом з ним зростали діти. Виникла необхідність створити умови для навчання та виховання дітей – відкрити школу.
  І ось в районі між першим та другим Північним селищами 1 квітня 1958 року була відкрита школа № 33.
  Приміщення було невелике – лише  одноповерховий корпус. Сьогодні тут знаходиться їдальня та хореографічний клас. А тоді лише було шість невеликих класних кімнат, кабінет директора, бібліотека.

  Перший колектив вчителів школи № 33:
  Директор школи – Коренчук Юрій Георгійович.
  Вчителі – Запорожець Надія Іванівна, Кудрявцева Єфросинія Іванівна, Валайко Раїса Іванівна, Бершадська Юлія Архипівна, Шульга Олена Пилипівна, Мошевич Іда Володимирівна, Сиденко Надія Микитівна.  Колектив вчителів  не великий, але з перших днів заснування школи сумлінно працюють, надають глибокі знання, виховують  гідне покоління.

  {gallery}istoriya2{/gallery}

  До нового 1958 – 1959 навчального року площа школи зросла.  Було передано ще один одноповерховий корпус з пічним опаленням. 
  Зростає Північне селище, зростає наша школа. Зростає кількість класів та дітей у класах. Зростає кількість вчителів.

  1964 рік. Директором школи стає Таратута Іван Лаврентійович – учасник Великої Вітчизняної війни, географ за фахом.  Велика  заслуга,  полягає в тому, що він добився дозволу на будову нового приміщення школи. Неоціненним є його внесок в справу організації всіх будівельних робіт.  У будові школи приймали участь батьки учнів.

  1964 – 1965 рік кількість учнів зросла до 300, вчителів  -17, а до кінця навчального року вчителів було – 23.
  1967 рік. Закінчилася будова школи. Виріс новий триповерховий корпус з новими, світлими класами, великі коридори. Продовжувалася будова спортивної зали. Одноповерховий корпус переробили під кухню та їдальню.

  1971 -72 рік. Кількість учнів 1205. В грудні 1973 -74 в школі було 32 класа.

  В 70-х - 80-х роках заняття проходили в дві зміни, учні навчалися в старих та нових приміщеннях загальною кількістю до 1000 учнів.

  В 2000-му році школа змінила статус і стала школа І - ІІІ ступенів. Замість старих будівель школа отримала будівлю дитячого садка №19 по вул. Кольцова 52, куди була переведена початкова школа.

  Вчителі, які є корифеями школи, що віддали більше 25 років своєї праці учням школи№ 33:
  Білоусова Н.О., Туровська Л.П., Юдіна К.Н.

  {gallery}istoriya{/gallery}

  Директора школи №33 м. Херсона

  dyrektora

  © 2019 ХЕРСОНСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС "ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД - ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І - ІІІ СТУПЕНІВ" № 33 ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

  Please publish modules in offcanvas position.